Влада не чує людей, тому до протесту підприємців можуть долучитися вчителі, "євробляхери" та шахтарі, – експерт

Телеканал ZIK

Ігнорування проблеми не означає її вирішення

Влада не надто йде на поступки та перемовини з підприємцями, і це може закінчитися достатньо серйозно, бо на акцію протесту можуть виходити не тільки ФОПи, а й "євробляхери", медики та шахтарі.  

Про це в ефірі ток-шоу "15" телеканалі ZIK заявила політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Олександра Решмеділова зауважила, що влада, прийнявши президентський законопроєкт про фіскалізацію, не вирішила питання з введенням касових апаратів для ФОПів, а відтермінувала його на рік. 

"Для влади зараз критично велика кількість проблем. Вона з ними не справляється, тому намагається їх зменшити до тієї кількості, якою вона зможе оперувати і принаймні розбиратися. Це єдине, як можна пояснити логіку такого рішення", – зазначила гостя ток-шоу.

Решмеділова додала, що акції протесту ФОПів – питання не одного дня. Окрім цього вона звернула увагу на небажання влади йти на діалог із представниками підприємців.  

На думку експертки, це може призвести до нових протестів інших суспільних груп.

"Питання в іншому – влада не надто йде поступки та перемовини, які мають бути між владою і людьми. Немає комунікації. Ми бачили як Данило Гетманцев спілкувався з представниками "SaveФОП", вони не могли знайти ніякого компромісу. Не бачила я, що влада чує ті проблеми і вимоги, які озвучують безпосередньо представники цього руху. Мені здається, що це може змінитися достатньо серйозно, бо можуть виходити не тільки ФОПи, а й "євробляхери", медики, шахтарі. Тобто це може множитися і збільшитися, бо ігнорування проблеми – це не означає її вирішення", – прокоментувала Олександра Решмеділова.     

Новини за темою: З підприємців хочуть вижати останню копійку в бюджет, коли "скрутки" в податковій сягають 2 млрд на місяць, – Дубінський

Нагадаємо, вчора, 1 грудня, із самого ранку в центрі Києва проходила акція протесту підприємців. Мітингувальники вимагали, щоб Рада скасувала введення РРО для малого та середнього бізнесу. Також протестували проти запровадження в Україні повного локдауну.

Натомість Верховна Рада прийняла законопроєкт про фіскалізацію, тепер обов’язкове введення касових апаратів для ФОПів відтерміновано до 1 січня 2022 року.

Згідно з повідомленням, з трибуни парламентського залу депутати називали документ компромісним варіантом.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що документ дасть можливість працювати малому бізнесу і при цьому не дозволить відійти від оподаткування недобросовісним підприємцям.

Однак підприємців таке рішення не задовольнило, вони заявили, що акції протесту будуть продовжуватися.

                        

Loading...