Віктор Суслов: Українська влада, яка закликала заробітчан повернутися, так і не створила для них робочих місць

Віктор Суслов

В Україні триває ліквідація робочих місць і скорочення працівників

Українська влада, яка закликала заробітчан повернутися і обіцяла нові робочі місця, по факту жодного робочого місця не створила.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив міністр економіки України (1997-1998 рр.) Віктор Суслов.

"Українська влада, яка закликала заробітчан повернутися і обіцяла нові робочі місця, по факту жодного робочого місця не створила. Швидше навпаки, у нас триває ліквідація робочих місць і скорочення працівників. Тому влада, очевидно, повинна дозволити людям виїжджати і повернутися туди, де їхні робочі руки потрібні, де вони можуть працювати і заробляти", – сказав Віктор Суслов і додав, що закордонні уряди вже подають заявки на українську робочу силу і уряд України частково дозволяє виїзд заробітчан.

Новини за темою: Польща поновила видачу робочих віз для українців

Також колишній міністр звернув увагу на те, що через повернення українських заробітчан додому держава втрачає значні кошти. За словами Суслова, українці щороку привозять в країну мільярди гривень, які дорівнюють траншам МВФ.

Новини за темою: Затребувані українці: Які країни чекають заробітчан та чому працівників не випускають з України

"Ця сума співмірна з черговими траншами МВФ, які ми давно не отримуємо. Це важливо для української економіки. Ми за один мільярд від МВФ так прогинаємося і йдемо на такі поступки, приймаємо закони не в інтересах України, то за 2 мільярда можна було б постаратися і більше. Це значна сума, з урахуванням того, що у нас і так платіжний баланс у дефіциті, у нас перевага імпорту над експортом, зараз падає і імпорт, і експорт. Але те, що валютна ситуація буде погіршуватися, ці гроші потрібні, це беззаперечно", – прокоментував Віктор Суслов.

Новини за темою: Країни ЄС просять надіслати заробітчан з України

Нагадаємо, в уряді повідомили, що запити від країн ЄС на українських заробітчан надходять постійно. Тому Кабмін вирішив долучитися до вирішення проблем країн ЄС з робочою силою.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава готова до перемовин із європейськими країнами, які хочуть офіційно працевлаштувати українців на сезонні роботи.

Він наголосив, що важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців.

Як зазначається, координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Наразі офіційне звернення уряд отримав лише від Фінляндії.

Тобто дозвіл на відправлення українців буде надавати держава. А проводитиме переговори з країнами щодо заробітчан віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

 Loading...