live

Відсутність реакції на дефолт "ДТЕК Енерго" - демонстрація слабкості та безпорадності держави, - Бутусов

Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов Фото з відкритих джерел

На його думку, якби в Україні працювали правоохоронні органи, то вони б уже були в офісі "ДТЕК Енерго" і ставили запитання менеджменту

Головна подія дня, яка не поступається коронавірусу, і законам з пакету МВФ - це офіційний дефолт "ДТЕК Енерго", який стався через те, що олігархи знають краще, ніж будь-хто, наскільки слабкою та безпорадною є держава.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Як стверджує Бутусов, ТОВ "ДТЕК Енерго" зупинило дві шахти і збагачувальну фабрику і заявило, що зупиняє дві шахти, збагачувальну фабрику і "призупиняє виплати купона за єврооблігаціями та відсотків за банківським боргом" із 1 квітня.

Журналіст переконаний, що якби в Україні був фондовий ринок, зараз би посипалося все, а якби в Україні працювали і правоохоронні органи, то вони б всі вже були в офісі "ДТЕК Енерго" і ставили запитання менеджменту.

"Який дефолт, якщо в 2019-му компанія реструктуризувала свої борги і отримала чистий прибуток у 2,55 млрд грн?", - пише Бутусов.

На думку головного редактора Цензор.НЕТ, якби в Україні були президент і прем'єр-міністр, яких Рінат Ахметов, власник "ДТЕК Енерго", хоча б трохи боявся і поважав, то він би ніколи не пішов на дефолт і зупинку шахт після купівлі вілли у Франції за 200 мільйонів доларів, і запуску новинного телеканалу з інвестиціями в десятки мільйонів доларів.

Новини за темою: Найбільшими забруднювачами повітря стали підприємства Ахметова

"Але нічого цього не буде. Адже олігархи знають краще, ніж будь-хто, наскільки слабка і безпорадна держава. Логіка Ахметова зрозуміла: він хоче здешевити вартість свого боргу, збити ціни. Простіше це заховати під коронавірусом. Цілковите мовчання і відсутність коментарів влади. Це як розуміти? Прем'єр-міністр, який працював раніше в "ДТЕК", нічого незвичайного не побачив?", - зазначив Бутусов.

Він додав, що олігархи самі визначають для себе правила гри і допомогають на прохання Зеленського з каретами "швидкої допомоги" тільки для того, щоб їм ніхто і далі не заважав.

Новини за темою: Ахметов пропонував "слугам народу" по млн при голосуванні по ринку електроенергії, - ЗМІ

Нагадаємо, раніше стало відомо, що найбільший український приватний енергохолдинг "ДТЕК Енерго" Ріната Ахметова заявив, що не буде платити по кредитах, і попередив кредиторів про реструктуризацію боргу через ситуацію з коронавірусом.

Loading...