Відставка Смолія: Гетманцев не бачить загроз для співпраці з МВФ та курсу гривні

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

Не бачу підстав і для того, щоб курс був по 30-50 грн

Народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев не бачить загроз для співпраці з МВФ та для курсу гривні після заяви про відставку голови Нацбанку Якова Смолія.

Про це він сказав під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Як зазначив Гетманцев, про прорахунки глави Нацбанку, які негативно вплинули на експортерів та виконання бюджету,  говорилося ще у 2019-му році. Однак в діяльності Національного банку можна виділити і позитив. Це, зокрема, низька інфляція та платоспроможність банків.   

"Банківська система є стабільною і прибутковою. Тому діяльність Національного банку варта обговорення. Вона не відбувається без помилок, але їх не вчиняє той, хто їх не робить", – сказав Гетманцев.

Коментуючи звільнення голови Нацбанку, політик зазначив, що, вочевидь, МВФ "не буде радіти" рішенню Смолія піти у відставку.

"Якщо говорити про позицію Міжнародного валютного фонду, вочевидь, вони не будуть радіти такому рішенню Смолія. Але я хочу підкреслити, що це є рішення голови Національного банку, на яке ми повинні адекватно відреагувати. Ми не маємо можливості не відреагувати на це рішення і повинні прийняти відповідні заходи на його виконання", – сказав Гетманцев.

Новини за темою: У Раді назвали ім'я можливого наступника Смолія на посаді голови НБУ

Водночас він додав, що звільнення Смолія не несе загрози ані для співпраці України з МВФ, ані для курсу гривні.

"Якщо говорити про перспективи меморандуму з Міжнародним валютним фондом, я не бачу особливих загроз ані для меморандуму з Міжнародним валютним фондом, ані для курсу гривні, бо вже "розганяють зраду" навколо того, що завтра у нас буде курс по 30, 40, 50 грн, в кого наскільки фантазії вистачає. Я переконаний, що ринки сприймуть цю новину, цю подію спокійно, бо ніхто не відмовляється від того курсу на макроекономічну фінансову стабільність, який веде Національний банк", – заявив Данило Гетманцев.

Новини за темою: Це капітуляція України перед черговим злодієм: Рабінович про рішення Смолія піти у відставку

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав на ім'я президента Володимира Зеленського заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Також на цю новину відреагували посли країн-членів "Великої сімки" (G7), назвавши незалежність Нацбанку фундаментальним досягненням України, і застерегли владу від "підриву" цієї інституції.

Додамо, політтехнолог Борис Тизенгаузен заявляв, що керівництво Нацбанку зараз можуть змінити, і на відносини з міжнародними кредиторами це не вплине.Loading...