Відкриття КПВВ, обмін полоненими і зберігання радіоактивних речовин: Про що говорили на засіданні ТКГ

Фото з відкритих джерел

У підсумку посол Хайді Грау позитивно оцінила активізацію роботи української сторони в ТКГ

У четвер, 5 червня, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України у складі української делегації. Про це повідомляє прессслужба Офісу президента. 

Так, під час дискусії Україна вкотре наголосила на важливості встановлення сталого та всеосяжного режиму припинення вогню. Зокрема, українська делегація акцентувала на необхідності забезпечення повного доступу СММ ОБСЄ до непідконтрольної території.

Крім цього, під час засідання Україна підняла питання екологічних проблем в ОРДЛО. Зокрема, йшлося про безпечне зберігання радіоактивних матеріалів, які знаходяться в непідконтрольних районах. Також обговорювали забезпечення водопостачання у зоні конфлікту.

Новини за темою: Представники України зустрілися з російською стороною в ТКГ

Водночас у межах гуманітарної групи обговорювалися питання узгодження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона наполягла на звільненні "всіх на всіх". Після чого делегація повідомила про готовність відкрити два нових КПВВ у Луганській області.

"Підсумовуючи дискусію, модератор від ОБСЄ посол Хайді Грау позитивно оцінила активізацію роботи української сторони, зазначивши, що це внесло конструктив у роботу усіх груп ТКГ", – додали у пресцентрі ОП.

Новини за темою: Представники ОРДЛО братимуть участь у засіданнях ТКГ постійно, – ОПУ

До слова, наступний раунд консультацій у межах ТКГ запланований на 8 липня.

Нагадаємо, минулого тижня українська делегація під час Тристоронньої контактної зустрічі підкреслила необхідність повного відновлення дії українського законодавства на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей України. Крім цього під час зустрічі йшлося про відновлення систем оподаткування та розрахунків у межах українського правового поля. 

 

Loading...