Відбувся перетин економіки і політики: Експерт пояснив здорожчання долара

Юрій Атаманюк https://antikor.com.ua

Президент чітко сказав, що курс долара буде по 30 грн.

Зростання курсу долара США в Україні відбувається через те, що стався перетин політики і економіки. 

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

Експерт, пояснюючи ріст курсу долара за останні дні в Україні, зазначив:

"Тут відбувся перетин політики і економіки. Президент же чітко сказав, що курс буде 30. Глава Національного банку теж визначився з приводу цього, він це сказав як банкір, що Нацбанк не буде штучно займатися зміцненням гривні. Тому звичайно, ми всі розуміємо, що до 30 гривень за долар ми дуже близько підійдемо", – сказав Юрій Атаманюк.

Новини за темою: Курс долара в Україні повинен становити 10 грн/дол., – Олександр Охріменко

А те, що Національний банк не виходить на торги, не робить інтервенцію, продовжив експерт, це також побічно впливає на послаблення та девальвацію гривні.

"Тому що одна із функцій Нацбанку – це стабільність курсу національного валюти. В основі цього процесу є ще й те, що у нас рекордна сума – близько 100 мільярдів гривень іноземців, які перебувають в ОВДП. Вони зараз виходять і коли продають ОВДП й отримають гривневу масу, то ви розумієте, що вони виходять з тим, щоб купувати долар. Це зі свого боку теж тисне на курс", – зауважив економічний експерт.

Новини за темою: Зеленський офіційно представив Шевченка на посту нового очільника НБУ. Відео

Нагадаємо, раніше голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що коливання курсу гривні перебувають у межах норми, а отже Нацбанк не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку.Loading...