Відбувається спекуляція і піар – газ для населення має подешевшати в 2,8 раза, – Медведчук

Народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Ціна на газ для населення повинна була зменшитися у 2,8 раза з урахуванням зниження вартості на газ, який Україна купує по імпорту.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"Не можу не відреагувати на ваші слова, цитування пана президента, що ось ціни на бензин стали менші, тарифи зменшилися. Звичайно, зменшилися, зменшилися тарифи. Ціна в квітні на газ для населення становить 4074 грн, а в далекому 2018 "порошенківському" році ціна на газ становила – і в 2019 – 8 з половиною тисяч гривень. Зменшилася в два рази. Хвилиночку, а давайте подивимося на світові ціни, ціни на газових хабах в Європі, де ми купуємо газ, і в 2019 році купили 14,5 млрд кубів газу. Сьогодні середня митна вартість придбання газу по імпорту в Україні становить 122 долари. А скільки вона становила в 2018 і на початку 2019 року? 339 доларів. Різниця 339 і 122 – майже в три рази. Так, а чому ж вартість газу для населення зменшилася тільки в два рази? Чому? Я ставлю це питання і відповідаю – тому що і тут йде спекуляція і піар. Газ для населення повинен був зменшитися, якщо бути точним, у 2,8 раза з урахуванням зниження вартості на газ, який ми купуємо по імпорту.

Я зараз не кажу про те, що ми видобуваємо 20 мільярдів за підсумками 2019 року, з них 15 видобуто державною компанією, де взагалі розмова про ціну – це розмова відносна. Вона повинна бути тільки в інтересах наших громадян", – зазначив Віктор Медведчук.

Новини за темою: Рабінович: Платіжки за газ для українців повинні бути в два рази дешевші

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що зараз в Україні спостерігається різке зниження рівня життя населення та економіки в цілому, що становить загрозу національній безпеці держави.