Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання 1,2 млрд євро допомоги від ЄС

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Такий крок підтримали 248 депутатів

На засіданні 25 серпня Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і Кредитної угоди між Україною та ЄС щодо надання нашій країні макрофінансової допомоги від Євросоюзу в сумі до 1,2 млрд євро. Про це свідчать дані на сторінці закононопроєкту №0063 на сайті ВРУ. 

Як зазначається, реалізація відповідного меморандуму дозволить Україні залучити від ЄС на умовах строковості та платності додаткові фінансові ресурси у сумі до 1 мільярда 200 мільйонів євро. 

Новини за темою: Верховна Рада прийняла закон про підвищення мінімальної зарплати

Окрім цього, у пояснювальній записці вказано, що відсоткова ставка запозичення за новою програмою на строк до 15 років прогнозується як прийнятна (до 2 % річних), однак конкретний її розмір стане відомим тільки під час виходу Європейської комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж відсотковою ставкою.

Новини за темою: Комітет ВРУ погодив підвищення зарплат медиків з вересня

Нагадаємо, 23 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник НБУ Кирило Шевченко підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро під час робочого візиту до Брюсселя.

У середині серпня Європейська комісія затвердила Меморандуми про взаєморозуміння щодо програм макрофінансової допомоги для обмеження економічних наслідків пандемії коронавірусу з вісьмома партнерами, серед яких й Україна. Loading...