Вартість оренди сільгоспземлі у Вінницькій області досягла рівня Східної Німеччини, - Анатолій Пешко

Анатолій Пешко. Фото peshko.com.ua

Ціна 1 га землі досягла 250 доларів

Перший віцепрезидент Академії економічних наук України, член наглядової ради "Українського інституту політики" Анатолій Пешко заявив, що вартість оренди сільськогосподарської землі у Вінницькій області досягла рівня Східної Німеччини - 250 доларів за 1 га. Про це він сказав під час пресконференції, передають "Українські Новини".

"В деяких областях, я прораховував це, у Вінницькій області, зокрема, ставка орендної плати в розрахунку на 1 га вже доходить до 250 доларів, а це ціна така, як у Східній Німеччині", - сказав Пешко.

Крім того він зазначив, що в минулому році витрати на заробітні плати, оренду землі, податки становили близько 50% від річного обороту сільськогосподарських підприємств.

За даними віцепрезидента Академії економічних наук, в Євросоюзі близько 30% бюджету виділяється на прямі дотації на сільське господарство, а аграрії не платять ніяких податків, крім податку на зарплату і дивідендів.

Новини за темою: Ринок землі: Під час поточної сесії Рада має намір поставити крапку в земельній реформі

"Питання про продаж землі не повинен підніматися 5-10 років, оскільки низький рівень економіки, соціально-нестабільна політична ситуація відчутно знижує вартість виробленого товару навіть для внутрішнього ринку", - підкреслив Анатолій Пешко.

У свою чергу, народний депутат від фракції "Батьківщина" Вадим Івченко заявив, що на цьому тижні депутати не почнуть розгляд законопроєкту №2178-10 про запуск ринку землі у другому читанні.

"На цьому тижні не буде розглядатися закон про обіг землі, оскільки ще працюють з правками, тільки розглянуто близько 1 тис. поправок, а їх близько 4 тис. в документі, тому потрібно ще тиждень працювати", - зазначив народний обранець.

Новини за темою: Аграрний комітет розглянув 10% поправок до "земельного" законопроєкту, – Колтунович

На думку Івченка, при нинішній редакції законопроєкту до ринку землі можуть бути допущені спекулянти, які не будуть займатися сільським господарством, а будуть отримувати ренту або дивіденди, через що через 5-7 років дрібний та малий фермер не зможе конкурувати на ринку землі.

Також нардеп вважає помилковим запровадження земельних аукціонів, оскільки, "великі гравці ринку з доступом до більш дешевих кредитів будуть мати перевагу перед іншими".

Івченко підкреслив, що основними критеріями відкриття ринку землі повинні стати розвиток сільських територій, залучення молоді в галузь сільського господарства і оборот землі виключно серед тих, хто буде безпосередньо займатися сільським господарством і жити в селі.

Новини за темою: Рабінович про нараду у ВРУ: Влада сказала – землю будемо продавати, і ніхто нам не завадить

Нагадаємо, Верховна Рада під крики "ганьба" прийняла в першому читанні скандальний законопроект про введення ринку землі.

Раніше повідомлялося, що Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики не підтримав пропозицію, що питання відкриття ринку землі має вирішитися на всеукраїнському референдумі.Loading...