Валютні коливання: Який курс долара очікувати до кінця року, – прогноз експерта

Олексій Плотніков, заслужений економіст України ZIK

Олексій Плотніков також назвав, якими є прогнози стосовно курсу валют на 2021 і 2022 роки

Станом на 1 січня 2021 року курс американської валюти становитиме не більше 30 гривень за долар.

Такий прогноз в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення зробив заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Експерт назвав, на який курс гривні відносно долара слід орієнтуватися цьогоріч і в наступні два роки.

"Я думаю, що більше, ніж 30 (гривень за долар. – Ред.) на 1 січня не буде. Це буде десь такий показник, але це з тим, щоб середньорічний показник у нас був 29 з чимось, бо був запланований для бюджету такий показник. А щодо наступного року вже є розрахунки Міністерства економіки, Національного банку – там буде 29 з чимось, 2022 рік – також обіцяють 29 з чимось. Тобто на рівні 29 і трохи більше, думаю, наступний рік ми проживемо", – сказав Олексій Плотніков.

Новини за темою: Зростання долара: Радник президента заявив, що курс "відкоректується" в найближчі дні

Нагадаємо, у Нацбанку пояснили причину різкого зростання долара. Зокрема, там повідомили, що причина різкого зростання валюти США – це психологічні фактори.

Також голова НБУ Кирило Шевченко розповів, що коливання курсу гривні знаходяться в межах норми, а отже Нацбанк не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку.

Додамо, Національний банк України на 31 липня 2020 року встановив офіційний курс на рівні 27,69 гривень за долар. Курс на 1 копійку вищий порівняно з попереднім банківським днем.Loading...