Валютні коливання: Експерт спрогнозував, що буде з курсом гривні до кінця року

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко Скріншот відео

Цього року в Україні – один з найнижчих показників інфляції з 2013-2014 років, зазначив Олександр Охріменко

У жовтні відбуватиметься девальвація гривні, проте вже у листопаді і грудні спостерігатиметься ревальвація національної валюти.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт наголосив, що курс гривні не залежить від отримання Україною траншів Міжнародного валютного фонду. Він нагадав, що гроші МВФ не можна використовувати для валютних інтервенцій.

"У нас відбулася невелика девальвація, але це традиційно. Як правило, у вересні і в жовтні буде девальвація, уже в листопаді буде ревальвація, у грудні буде ревальвація, і будете сварити курс, бо перед Новим роком люди здають валюту і хочуть високий курс", – сказав Олександр Охріменко.

Новини за темою: У Мінекономіки прогнозують сплеск інфляції

Експерт додав, що цього року в Україні – один з найнижчих показників інфляції з 2013-2014 років, який становить менше 3%. Олександр Охріменко зазначив, що в Україні здорожчали фрукти і молочна продукція, але більшості товарів зростання цін не стосується, зокрема, подешевшали овочі, м’ясо птиці, яловичина, цукор. Він пояснив, що цього року немає високого курсу долара і збільшення інфляції, оскільки під час карантину частина людей втратила роботу, а відповідно, і доходи.

Нагадаємо, Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют. Так, 1 жовтня долар становить 28,31 грн, євро – 33,16 грн.

Напередодні Національний банк України встановив курс гривні щодо іноземних валют на рівні 28,29 грн за долар та 33,13 грн за євро.

Loading...