В закон про ринок землі закладений не лише її продаж, а й можливість відчуження земель через банки, – Лазарєв

Олександр Лазарєв Фото з відкритих джерел

Зеленський вирішив "пропіаритися" на ринку землі

В закон, який прийняли депутати Верховної Ради про ринок землі, закладені основи для того, щоби не тільки купувати українську землю, а й відчужувати її через банки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олександр Лазарєв.

Коментуючи указ президента України Володимира Зеленського про передачу земель сільгосппризначення з державної до комунальної власності, Олександр Лазарєв зауважив: Зеленський вирішив "пропіаритися" на цьому питанні своїми популістичними заявами, мовляв, що громадам передано 2 мільйони гектарів земель і що іноземці не зможуть купувати українські землі. 

Але насправді, додав політолог, в закон, який прийняли депутати Верховної Ради, закладені основи для того, щоби не тільки купувати українську землю, а й відчужувати її через банки.

"Землю можна буде відчужувати через банківську систему, яка буде кредитувати фермерське господарство під заставу землі під час кризи, коли у нас фактично не вистачає грошей, під час пандемії, якщо фермери візьмуть кредит і не зможуть його виплачувати, більше того, зовнішні гравці створять внутрішню кон'юнктуру таким чином, що вони просто не зможуть бути конкурентоздатними, ці внутрішні фермери, і тоді банки будуть відчужувати цю землю", – сказав Лазарєв.

Новини за темою: Рада ухвалила закон про продаж землі – знайшлося 259 голосів за

Тоді ж, продовжив експерт, банки матимуть право продавати відчужену землю на аукціоні юридичним особам.

"Фактично, це прямий продаж юрособам з іноземним капіталом, але через банківську систему", – прокоментував політолог.

Новини за темою: Депутати, які голосували за прийняття ринку землі, порушили присягу, тому повинні піти у відставку, – Німченко

Нагадаємо, 15 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ про передачу земель сільгосппризначення з державної до комунальної власності.Loading...