В ЄС обіцяють нові інвестиції в Україну в разі ухвалення закону про водний транспорт

Річковий трамвай в Києві. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Наразі закон ухвалений у першому читанні

Європейський Союз розраховує, що закордонні інвестори будуть готові до інвестицій в Україну після ухвалення закону "Про внутрішній водний транспорт". Про це заявив посол ЄС Матті Маасікас, передає "Європейська правда".

Зокрема, посол підтримав закон, який був попередньо схвалений у Верховній Раді. "Євросоюз дуже гаряче підтримує закон про внутрішній водний транспорт і чекає на його ухвалення у другому читанні", - заявив він.

За словами Маасікаса, ухвалення цього закону, який має привести українське законодавство у відповідність до європейського, є зобов’язанням України за Угодою про асоціацію, але водночас дозволить Україні активніше використовувати водні шляхи. "Зараз тільки 10% потужностей Дніпра використовуються", - заявив він.

Зокрема, законодавство має поліпшити конкуренцію на ринку та збільшить інвестиції.

"Потрібно встановити рамки, рівні права для тих, хто працює на цьому ринку, і ми сподіваємося, що це буде передбачене в цьому законі. Після прийняття цього закону (до українського ринку водних шляхів) надходитиме більше інвестицій з європейського боку. Європейський інвестиційний банк та ЄБРР вже висловили свою зацікавленість у цьому", - розповів Маасікас.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, уряд розраховує на ухвалення закону "Про внутрішній водний транспорт" в червні.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2765 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування.Loading...