В ЄС хочуть запровадити рамки мінімальної зарплати

Фото з відкритих джерел

Відповідна директива гарантує працівникам підприємств і установ країн союзу "мінімалку", яка дозволяє вести гідний спосіб життя

Єврокомісія запропонувала директиву, яка затвердить мінімальну зарплату в Європейському союзі.  Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії з посиланням на голову Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

"Працівники повинні реалізувати право на адекватну мінімальну зарплату і на гідний рівень життя. Сьогодні ми пропонуємо рамки для мінімальної заробітної плати при повній повазі національних традицій і свободи соціальних партнерів", - заявила 

За її словами, це створить основу для справедливого, всеосяжного і стійкого відновлення після кризи пандемії COVID-19. Криза особливо боляче вдарила по секторах з великою часткою низькооплачуваних працівників, таким як клінінгові послуги, роздрібна торгівля, охорона здоров'я і довгостроковий догляд, а також догляд в інтернатах.

Новини за темою: Держбюджет-2021: Як підвищення мінімалки й пенсій позначиться на економіці країни

Комісар ЄС з питань зайнятості та соціальних прав Ніколас Шміт зазначив, що майже 10% найманих працівників в ЄС живуть в бідності. В останні десятиліття зарплати росли, в результаті чого мінімальна значно відстала.

Виконавчий заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, який курує економічний блок, вважає, що соціальні партнери повинні відігравати вирішальну роль у встановленні зарплати на національному та місцевому рівнях.

Новини за темою: Підвищення зарплат і пенсій: Зеленський назвав, коли Україна вийде на "людський" рівень "соціалки"

"Ми підтримуємо їх свободу самостійно вести переговори про зарплату, а там, де це неможливо, задаємо напрямні рамки державам-членам для встановлення мінімальної зарплати", - пояснив він.

Втім, директива не зобов'язує держави законодавчо закріплювати мінімальну зарплату, а також не встановлює загальний для союзу мінімальний рівень оплати праці.

Відзначимо, що мінімальна зарплата є в усіх країнах-членах ЄС. У 21 країни вона встановлена ​​законом, а в 6 державах (Данії, Італії, Кіпрі, Австрії, Фінляндії та Швеції) її розмір забезпечується виключно колективними договорами.

Новини за темою: У 2021 році підвищення мінімалки в Україні планується у два етапи, - проєкт держбюджету

Раніше голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відклав би підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тисячі гривень із 1 липня 2021 року до 1 грудня 2021.

Loading...