В Україні зростає максимальна допомога по безробіттю. Головні цифри

Фото з відкритих джерел

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю при цьому залишиться без змін

Із 1 грудня в Україні підвищується прожитковий мінімум, а відповідно і соціальні та трудові виплати, зокрема, розмір максимальної допомоги по безробіттю, які з ним пов'язані. Відповідні норми містяться у законі про державний бюджет України на 2020 рік.

Так, максимальна допомога по безробіттю зросте пропорційно до збільшення прожиткового мінімуму. Оскільки її розмір становить чотири прожиткових мінімуми для працездатних осіб (з 1 грудня - 2270 гривень), то сума збільшиться з 8788 гривень до 9080 гривень.

Що стосується розміру мінімальної допомоги по безробіттю, то він залишиться без змін.

Нагадаємо, раніше на період карантину Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування збільшив мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 650 до 1000 гривень.

Таку допомогу отримують ті, хто працював протягом останнього року менше 6 місяців.

Новини за темою: Без роботи в карантин: Як держава підтримує бізнес та як діяти безробітним, щоб отримати допомогу

Як повідомлялося, наприкінці жовтня Національний банк покращив прогноз щодо безробіття в Україні у 2020 році за методологією Міжнародної організації праці до 9,4%. У липні НБУ прогнозував безробіття на рівні 10%.

А на засіданні 28 жовтня Кабмін ухвалив постанову про виділення майже 1,3 млрд гривень для Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для здійснення виплат допомоги по безробіттю та допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Loading...