В Україні знизилися ставки за депозитами, – голова ради НБУ

В Україні банки знизили ставки за депозитами Фото з відкритих джерел

Середньозважена вартість строкових депозитів станом на кінець листопада знизилася до 4,3 відсотка у гривні

Голова ради Національного банку України Богдан Данилишин заявив про зниження середньозваженої вартості строкових депозитів на 4,3 відсотка у гривні та на 1,7 відсотка в іноземній валюті. Такі дані станом на кінець листопада Данилишин навів у Facebook

"Середньозважена вартість строкових депозитів за даними статистичної звітності банків України на 27.11.2020 знизилася: у гривні – до 4,3%, в іноземній валюті – до 1,7%. Зокрема, вартість гривневих депозитів, залучених від домогосподарств, для банків становила 8,8% та перебувала на однознаковому рівні із серпня 2020 року",- зазначив він. 

Крім цього, Данилишин додав, що середньозважена ставка за гривневими кредитами банків становила – 10,3 відсотка, зокрема, за кредитами підприємствам – 8,1 відсотка (короткострокові – 7,7 відсотка, довгострокові – 12,8 відсотка), фізичним особам – 31,9 відсотка. За словами голови ради НБУ, ставка зображала вартість кредитних ризиків для банків, які підвищилися у період кризи через коронавірус.

Однак, Богдан Данилишин наголосив, що ліквідність банківського сектору, наразі висока – на рівні приблизно 170 мільярдів гривень.

Новини за темою: НБУ розповів, якими будуть ставки за кредитами та депозитами у майбутньому

Так, минулого тижня НБУ провів тендер з підтримки ліквідності банків. У результаті банкам було надано 5,8 мільярда гривень рефінансування на 84 дні за ставкою 6 відсотків. Водночас заборгованість платоспроможних банків за кредитами рефінансування зросла до 45,5 мільярда.

Нагадаємо, у жовтні банки знизили депозитні ставки для населення. Зокрема, середні відсоткові ставки банків за новими депозитами у гривні для населення склали 8,9 відсотка річних, що на 0,2 відсоткових пункти нижче, ніж у вересні.

Loading...