В Україні запрацювала машина обдирання населення: У Росії ціна тесту на COVID-19 становить 500 грн, а в Україні – до 2,5 тис. грн, – Опанащенко

khersonci.com.ua

Вартість тесту на COVID-19 в Україні сягає 2,5 тисячі гривень. У той же час в РФ була озвучена вартість, яка не перевищує 500 гривень. Тобто можемо констатувати, що у нас запрацювала машина обдирання населення.

Про це в ефірі ток-шоу "13" телеканалі ZIK заявив член партії "Опозиційна платформа - За життя" Михайло Опанащенко.

"Наша проблема в тому, що чиновники не можуть насититися. Наприклад, вартість тесту на коронавірус в нашій Україні сягає 2-2,5 тисячі гривень. У той же час в Російській Федерації була озвучена вартість, яка не перевищує 500 гривень на наші гроші. І вартість заробітку в Україні ви можете самі порахувати: якщо планується робити за добу до 50 тисяч тестів, то фактичний об'єм буде складати 5 мільйонів доларів за день. Це лише по тестах на коронавірус", – зауважив політик.

Михайло Опанащенко підкреслив: така ситуація з цінами на тести та засобі індивідуального захисту свідчить про те, що в Україні в часи пандемії запрацювала машина обдирання населення.

"Машина саботажу і мародерства, яка користується зараз панікою населення", – додав гість ток-шоу.

Новини за темою: Тести на COVID-19 не завжди дають 100%-й результат: Богомолець назвала причини сплеску випадків пневмонії

Окрім цього Опанащенко звернув увагу на високі ціни в Україні і на медичні маски.

"Ми всі добре пам'ятаємо період, коли весною влада почала лякати людей пандемією і народ почав масово купувати маски, пам’ятаємо, як державний літак "Мрія" виконував приватні замовлення, привозив маски, собівартість яких, враховуючи навіть переліт, обходилися не більше однієї гривні. Але продавали їх тут по 15 гривень чи пропонували купувати маски державним підприємствам, які мали б безкоштовно забезпечити своїх працівників. Тому перше, що я би зробив, – зупинив би мародерство, яка зараз назріває і процвітає", – сказав Михайло Опанащенко й додав, що питання цін на маски та тести у часи пандемії має врегулювати держава через РНБО, СБУ та правоохоронні органи.

Нагадаємо, уповноважений Президента з питань волонтерської діяльності Наталія Пушкарьова заявила, що Міністерство охорони здоров’я за 10 місяців карантину не розробило чітких методологічних рекомендацій щодо дій пересічних громадян і лабораторій для забору тестів на COVID-19.