В Україні з 1 серпня запрацював ринок газу для населення: Що зміниться

Фото з відкритих джерел

Споживачі можуть самостійно обирати постачальника залежно від ціни та сервісу

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу для населення, на якому клієнт сам може обирати постачальника залежно від ціни та сервісу, передає  "Економічна правда".

Згідно з матеріалами, на споживачів після запуску ринку чекають дві принципові зміни:

  1. Населення може вільно змінювати постачальника. Це можна було робити ще з 2015 року, однак раніше регульована ціна майже завжди була нижчою за ринкову.
    Ціни на газ буде формувати ринок, тому з'являється сенс у пошуку постачальника, який запропонує найкращу ціну на сервіс.
  2. Зміна стосується саме ціни на газ, яка відтепер буде ринковою. В Україні в останні роки існували дві ціни на газ. Ринкова ціна діяла для промисловості, вона залежала від котирувань на європейських хабах і встановлюється щомісяця. А для населення діяв механізм PSO, який в останні роки декілька разів змінювався.

Віднині ціни на газ для промисловості та для населення будуть прирівняні до європейських, і залежно від ситуації на ринку вартість ресурсу може суттєво зростати чи знижуватися.

Щоб зрозуміти, що таке ринок і які цінові ризики він несе, у матеріалах наведений один показовий приклад 2018 року.

Новини за темою: "Нафтогаз" підвищив ціну на газ для населення

"Так, у березні 2018 року кінцева ціна на газ для промисловості становила 8 775 грн за тис. куб.м, а в жовтні – вже 15 465 грн за тис. куб.м. Платіжки з такими цифрами могли б отримати споживачі, якби на той час в Україні не діяв механізм PSO. Спрогнозувати, що буде з цінами наступного опалювального сезону важко, оскільки це залежить від багатьох факторів", - йдеться у прикладі.

На думку президента асоціації "Газові трейдери України" Андрія Мизовця, якщо не буде серйозних валютних стрибків, то ціни для кінцевого споживача в зимовий період не будуть перевищувати 6-7 тис. грн за тис. кубів.

Новини за темою: "Нафтогаз" оприлюднив умови поставок газу населенню за ринковими цінами

Раніше повідомлялося, що у липні 2020 року НАК "Нафтогаз України" підвищив ціну на природний газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати на 9,7%.

До слова, експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявляв, що українцям потрібно орієнтуватися на подальше поступове підвищення вартості газу для населення.

Loading...