В Україні сьогодні немає критично великого відношення боргу до ВВП, – Герус

Народний депутат Андрій Герус Фото з відкритих джерел

Цей показник становить 60%, каже нардеп

Сьогодні в Україні немає критично великого відношення боргу до ВВП – це співвідношення наразі становить 60%.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Ведуча програми Наташа Влащенко поцікавилася у парламентаря, якщо Україна виплачує більше коштів за зовнішніми і внутрішніми боргами, аніж бере траншів, для чого взагалі це робити. Андрій Герус запевнив, що сума сплачених відсотків менша, аніж транш, який зараз отримала Україна.

"Я не думаю, що ми платимо більше, ніж беремо траншів, і, якщо ми говоримо про кредити МВФ, то вони під низьковідсоткову ставку. Якщо не помиляюся, там 2,5-3%", – сказав нардеп.

Новини за темою: "Врятували наші дупи". Байден обговорював з Порошенком підвищення тарифів заради кредиту від МВФ

Андрій Герус також зауважив, що дорогі кредити брати не слід, проте, якщо вони дешеві, їх слід брати, бо за ці кошти можна щось будувати та розвивати.

"Загалом, якщо говорити про борги, то борги вимірюються відношенням до ВВП. Наскільки я знаю, в Україні десь 60 з чимось відсотків від ВВП – це є борг. У країнах Європи і західних країнах такий показник може становити 90% і навіть більше 100%. Тому, у принципі, у нас немає сьогодні критично великого відношення боргу до ВВП", – сказав гість програми.

Нагадаємо, український політик, заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Власенко заявляв, що Україна отримує від МВФ таку саму кількість грошей, яку зобов'язана віддати для погашення відсотків за попередній кредит.

Додамо, у Міністерстві фінансів України планують відмовитись від кредитів МВФ до 2023 року.Loading...