live

В Україні скоро запрацює іпотека під 10%, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками першого року президентства, 20.05.2020

Фото: Офіс президента

Робота над цим проєктом велась майже рік

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні найближчим часом з'явиться можливість купувати житло в іпотеку під 10%. Про це він повідомив під час пресконференції, яку транслював телеканал ZIK.

За словами президента, робота над цим йшла майже рік, але зараз вона вийшла до фінішної прямої. Також цьому має посприяти зниження облікової ставки майже за рік з 18% до 8%.

Крім того, Зеленський підкреслив, що для допомоги громадянам у кризовий момент вже запрацювала програма "5-7-9%", яка дає можливість брати кредити під більш низькі відсотки.

"Програма" 5-7-9 "заробила. І ми дожмемо банківську систему, незважаючи на те, що вона у нас дуже незалежна, і банки будуть не настільки обережними, видаючи кредити населенню, - заявив він. Облікову ставку ми знизили майже за рік з 18% до 8%. Зараз я підпишу банківський закон - остання умова для підписання меморандуму між державою Україна та МВФ. Ми підпишемо цей меморандум, я впевнений, в травні. Затягувати не можна", - сказав президент.

Новини за темою: На час карантину київським підприємцям надаватимуть кредити під 6,5%: Як їх отримати

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, заявив, що Уряду та банкам потрібно видавати підприємцям кредити щонайменше на 400 мільярдів гривень на рік, щоб зростання економіки становило від 8 до 10%

Loading...