live

В Україні продовжує стискатися "монетарна пружина", але це не триватиме безкінечно, – фінаналітик

Коли НБУ каже, що зміцнення гривні це зростання довіри до ринку, то він або бреше, або помиляється з відкритих джерел

Наразі в Україні не спостерігаються різкі зміни курсового тренду, каже фінансовий аналітик

Нині в Україні Національний банк, з одного боку, створює дефіцит гривні, а Міністерство фінансів, навпаки, – надлишок валюти. Коли ці дві тенденції зустрічаються на ринку, відбувається укріплення національної валюти.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Олексій Кущ зазначив, що наразі в Україні не спостерігаються різкі зміни курсового тренду. З його слів, у зимовий період, як правило, гривня девальвує.

"За великим рахунком, продовжується політика минулого року, яку сформував, з одного боку, Національний банк, з іншого, Міністерство фінансів. Національний банк продовжує активно реалізувати гривню, тобто він, фактично, забирає з ринку всі гроші, які там є. Обсяг стерилізації грошових коштів банківською системою, яку проводить НБУ за допомогою депозитних сертифікатів, збільшився уже до 160 млрд грн. Якщо минулого року щоденні операції НБУ щодо залучення ліквідності комерційних банків, так звані операції з мобілізації засобів банків, становили 50-70 млрд грн, то наприкінці минулого року ця сума зросла до 120 млрд грн. У січні ми бачили цифри 150 млрд, у лютому – 160 млрд", – зазначив Олексій Кущ.

Новини за темою: НБУ знизив офіційний курс долара

Аналітик резюмував, що, таким чином, нині в Україні продовжує стискатися "монетарна пружина".

"Те ж саме ми бачимо і відносно Міністерства фінансів. Незважаючи на те, що останні кілька місяців знизилась дохідність по ОВДП, збільшилися терміни обігу облігацій. Однак ми бачимо, що, якщо на минулих аукціонах, які проводило Міністерство фінансів, дохідність по ОВДП знизилась до позначки нижче 10%, то на останньому аукціоні, у результаті якого було залучено 9 млрд грн, дохідність по ОВДП з терміном обігу 2 роки знову перевищила 10%. Річ у тім, що складається така своєрідна дія двох державних регуляторів – Національного банку та міністерства фінансів. З одного боку, Національний банк створює дефіцит гривні, забираючи гроші у банків, а з другого боку Міністерство фінансів створює надлишок спекулятивної валюти, залучаючи спекулятивні інвестиції іноземних компаній, які вони вкладають в облігації внутрішньої позики. Коли ці дві тенденції – дефіцит гривні та профіцит або надлишок валюти зустрічаються на ринку, ми бачимо укріплення національної валюти", – зазначив аналітик та додав, що така "монетарна пружина" не може стискатися безкінечно.

Нагадаємо, нещодавно у Національному банку України Нацбанк зробили прогнози того, який вплив на українську економіку може мати поширення епідемії китайського коронавірусу.

Читайте також: "Наступного тижня курс долара може впасти, - прогнози аналітиків".Loading...
Loading...
Loading...