В Україні потрібно створити цільовий земельний банк, – Володимир Стельмах

Володимир Стельмах Скріншот відео

Створити його неважко, каже колишній голова НБУ

На той момент, коли в Україні буде прямий ринок землі, має бути створений цільовий земельний банк.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив колишній голова Національного банку України Володимир Стельмах.

"За Земельним кодексом..., треба створити земельний банк. Те, що зараз роблять, що кредити будуть давати ті чи ті, - це зовсім не те. Це буде морока тим фермерам. То повинен бути земельний банк. Можу сказати, що за Присяжнюка, це за Януковича, був розроблений статут про цей банк. Як він намічався: що він буде дистанціюватися в "Ощадбанку", до районного типу – у районі одні, в області – більші і так далі. Їм буде надане право на районному рівні давати право тощо", – сказав Володимир Стельмах.

"Зараз це питання якраз виходить, що, коли буде прямий ринок, повинен бути цільовий земельний банк, який у Земельному кодексі записаний. Він повинен бути створений, і його створити сьогодні неважко", – каже Володимир Стельмах.

Новини за темою: Після закону про ринок землі фермера можна буде побачити хіба що у музеї, – Мосійчук

Як відомо, народні депутати ухвалили закон про продаж землі – проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення № 2178-10 підтримали 259 парламентарів, голосування відбулося 31 березня о 00:42.

Згодом президент України Володимир Зеленський підписав цей закон.Loading...