В Україні подорожчає електроенергія: В. о. міністра енергетики назвав ціни

Україна відновить експорт білоруської електроенергії після тривалої перерви

Фото з відкритих джерел

Нові тарифи мають затвердити вже наступного тижня

В.о. міністра енергетики Юрій Бойко анонсував зростання тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Таку заяву Бойко зробив під час брифінгу, передає "Вести.UA".

Вартість для населення збільшиться, оскільки з 1 січня на енергетичному ринку України вступає в силу RAB-регулювання для операторів систем розподілу. Зараз вирішується, на кого перекладуть ці витрати.

Бойко заявив, що це необхідно для "стабілізації розбалансованого ринку електричної енергії", і додав, що нові тарифи повинні затвердити вже наступного тижня.

"Думаю, що вже наступного тижня буде готове до прийняття рішення, яке передбачатиме максимально збалансований і дуже м'який підхід в частині тарифів для побуту", - анонсував Бойко.

Новини за темою: Зимових відключень електроенергії не буде, – Міненерго

За його словами, з 1 січня тариф НЕК "Укренерго" буде не нижче 31 копійки за передану кіловат-годину, і все це призводить до вартості транспорту електричної енергії в тому числі і побутовим споживачам за ціною в 1 гривню 37 копійок. А сьогодні середня вартість для населення становить 1 гривню 03 копійки.

"Різницю порахуйте, і ці збитки треба буде на когось перекласти, поки ведуться дискусії для пошуку максимально збалансованого рішення", - заявив в.о. міністра.

Бойко зазначив, що не бачить передумов для подорожчання вартості газу для населення: пік підвищення був минулого місяця (на 35%). Правда, і тут можуть бути коливання, оскільки це ринок і як він себе поведе - точно спрогнозувати не можна.

Новини за темою: Електроенергія в ЄС та Україні: Як відрізняються ціни для населення

Раніше з'являлась інформація про підвищення цін на електроенергію у жовтні. Втім, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України спростувало її.

Loading...