В Україні платіжки за комуналку прийдуть із новою статтею витрат: Хто заплатить більше

Фото з відкритих джерел

Ціни для українців можуть підвищити постачальники послуг з обслуговування мереж

В Україні у платіжках за комунальні послуги з’явиться новий рядок з витратами, який стосуватиметься абонплати за ЖКП. Про це заявив експерт із питань ЖКГ Олег Голубенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

Зазначається, що насамперед зміни стосуватимуться людей, які проживають у будинках без обраної моделі організації договірних відносин і без ОСББ. Зокрема, йдеться про моделі, у яких в прямі договори на постачання послуг, а також на утримання будинку та прибудинкової території не закладений тариф на утримання комунікацій усередині будинку.

За словами Голубенка, зазвичай ОСББ, на відміну від ЖЕКів, закладає вартість послуг з утримання мереж у складову тарифу на утримання будинку та прибудинкової території.

Водночас повідомляється, що у зв’язку з новими змінами загальна сума платежів за утримання будинку і прибудинкової території не повинна збільшитися. Проте експерт додає, що насправді введення абонентської плати не зменшить вартість, а лише додасть, у той час, як мала просто перерозподілитися.

Голубенко зазначив, що це пов’язане з можливим збільшенням цін на обслуговування внутрішніх мереж під виглядом поділу платежів зі сторони постачальників послуг з обслуговування мереж. "Якщо є контроль мешканців над витратами, то не повинна змінитися загальна платіжка. Але як правило монополісти використовують це, щоб збільшити кошти, які вони беруть з громадян", – висловився експерт.

Новини за темою: За рік комуналка в Україні подорожчала в півтора раза: Де за неї платять найбільше

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт, згідно з яким в Україні введуть абонплату на всі комунальні послуги, крім електроенергії. Передбачалося, що це призведе до додаткової плати за комунальні послуги близько 112 грн, а також підвищення тарифів на тепло.

Loading...