В Україні під час карантину зупинили найбільш болюче – торгівлю, – Охріменко

Олександр Охріменко Фото - скріншот

Окрім того, слід було запустити кредитування, каже експерт

В Україні під час карантинних обмежень через коронавірус зупинили найбільш болюче – торгівлю, яка є основою економіки.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Експерт вказав на помилки влади під час карантину, які вдарили по економіці.

"Тому що у нас, що відбулося – зупинили найбільш болюче, у нас зупинили торгівлю, а основа економіки України – це торгівля. Не треба було зупиняти", – сказав Олександр Охріменко.

Новини за темою: Говорити, що ми пройшли найгіршу точку економічної кризи, зарано, – Разумков

Експерт продовжив: "І треба було трішечки раніше поміняти керівника Національного банку і запустити кредитування економіки, було б зростання. Так що, як бачите, все дуже легко. Було б бажання. Бажання просто немає".

Як повідомляли, реальний валовий внутрішній продукт України в січні-травні 2020 року скоротився на 5,9%. Про це йдеться в огляді економічної активності за відповідний період, розміщеному на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує падіння ВВП України на 4,5% у 2020 році. У доповіді також сказано, що економіки в регіонах ЄБРР можуть скоротитися в середньому на 3,5% в цьому році, а у 2021 році можливий відскік на 4,8%.

Кабмін допустив у своєму прогнозі падіння ВВП України до 8%. 

Loading...