В Україні перекошена економіка – "економіка політики", – Карасьов

Вадим Карасьов Фото - скріншот

Нормального ринку у нас немає, констатував політолог

В Україні навіть великий та успішний бізнес будується на державних грошах, замовленнях, гарантіях тощо, оскільки в нашій країні перекошена економіка – "економіка політики".

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Експерт зауважив, що українська економіка – викривлена, вона є бюджетоцентричною.

"Частина економіки у "тіні", а частина економіки, яка легальна, – це навколо бюджету, це присмоктатися до бюджету", – зазначив Вадим Карасьов та додав, що, до прикладу, аграрні дотації отримують олігархи, а не дрібні фермери.

Політолог пояснив, чому частина народних депутатів – це представники лобістських структур. За його словами, так відбувається тому, що народні депутати чи урядовці під час формування бюджету закладають преференції для великого бізнесу.

"Бо саме на бюджетних, тобто державних грошах, замовленнях, гарантіях, наприклад, за кредитами, будується бізнес. Бізнес у нас, навіть великий, суперуспішний бізнес, як правило, хоча є винятки, будується на грошах бюджету, на державних грошах, а не тому що ринок добре працює. Ринку у нас немає нормального, конкурентного, демонополізованого ринку. Чому у нас такий перекіс? Чому у нас всі в політику лізуть? Бо там заробляють всі в політиці – бізнесмени, олігархи, депутати теж своє отримують. Розумієте, перекошена економіка. Це економіка політики, а не економіка, яка займається конкурентними... – і виробляє якісний продукт, більше, якісніше і дешевше. Ось це проблема", – сказав Вадим Карасьов.

Новини за темою: Підвищення прожиткового мінімуму на 2% – це "заморожування" бідності, – Гетманцев про бюджет-2021

Нагадаємо, 14 вересня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив проєкт закону "Про державний бюджет України на 2021 рік".

У Міністерстві фінансів України назвали основні показники державного бюджету на 2021 рік.

Додамо, проєкт державного бюджету на 2021 рік внесли до Верховної Ради.

Loading...