Новини » Економіка Читать эту новость на русском

В Україні можуть запровадити електронний аудит платників податків

Фото з відкритих джерел

Впровадження має розпочатись з 2023 року, а у повній мірі - з 2027

В Україні підготували концепцію впровадження електронного аудиту платників податків. Очікується, що він може запрацювати в повній мірі в 2027 році. Про це повідомляють у Міністерстві фінансів.

Як зазначається, впровадження електронного аудиту передбачено меморандумом про взаєморозуміння між Україною та Євросоюзом для отримання макрофінансової допомоги.

Зокрема, механізм електронного аудиту базується на інформації, отриманої від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого ОЕСР. Цей файл простий у використанні і призначений для податкового контролю із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення.

"Автоматизована обробка отриманого аудиторського файлу дасть можливість для швидкого виявлення найбільш ризикових як суб'єктів (платників податків), так і об'єктів (транзакцій) для податкових перевірок", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що такий аудит має впроваджуватися з 2023 року, а в повній мірі новий вид перевірок запрацює в 2027.

Новини за темою: СБУ блокувала "злив" конфіденційних даних із податкової та митниці

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що податковий борг до 3,06 тис. грн анулюють для майже чотирьох мільйонів українців.

До цього, президент України Володимир Зеленський заявив, що незабаром у Верховну Раду планують внести законопроєкти, які передбачають виплати компенсацій за сплату Єдиного соціального внеску для бізнесу, який постраждав через посилення карантину. 

Також президент України Володимир Зеленський розповів, що підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень.

Loading...