В Україні можуть скасувати зменшення пенсій для військових

Армія Інформ

Рада може повернути межу пенсій у 90% грошового забезпечення

Верховна Рада схвалила за основу закон про повернення норми максимальної пенсії для військових у 90% грошового забезпечення. За відповідний законопроєкт №2141 проголосували 253 нардепи, під час засідання ВР.

Як зазначається, профільний комітет рекомендував відправити закон на доопрацювання. Однак цю пропозицію підтримали лише 186 депутатів Ради.

Чинний закон "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає, що максимальний розмір військової пенсії зменшений до 70% грошового забезпечення. До того ж органи Пенсійного фонду під час проведення перерахунку раніше призначених більших пенсій теж зменшують їх відсотковий розмір до 70%.

Цей закон повертає межу пенсій у 90% відповідних сум та відновлює соціальну справедливість серед військових пенсіонерів, які виходили на пенсію у різні часи й при однакових умовах служби отримують різні суми виплат.

У документі також прописаний перерахунок пенсій на момент виникнення такого права та його детальний порядок.

У фінансовому обґрунтуванні до закону вказано, що його реалізація потребує додаткових витрат з державного бюджету у розмірі 14,8 млрд гривень, через що профільний комітет й наполягав на доопрацюванні проєкту.

Новини за темою: Рада хоче дозволити чиновникам старшим за 65 років не виходити на пенсію

Нагадаємо, в Україні з 1 грудня 2020 року у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму зросли пенсії та деякі соціальні виплати. Так, прожитковий мінімум для непрацездатних осіб підвищився з 1712 до 1769 гривень. У зв'язку з цим мінімальна пенсія зросла на 57 гривень - з 1712 до 1769 гривень, а максимальна - з 17120 до 17690 гривень.

Loading...