В Україні кількість тих, хто працює, значно менша, аніж пенсіонерів, платити пенсії щораз складніше, – Гавриш

Народний депутат України III і IV скликань Степан Гавриш Скріншот із відео

Держава має збільшувати кількість робочих місць, наголосив політик

Якщо в Україні не буде робочих місць, то і солідарна, і накопичувальна пенсійні системи не мають жодного значення, бо активні громадяни України шукатимуть працевлаштування за кордоном.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України III і IV скликань Степан Гавриш.

Степан Гавриш пояснив різницю між солідарною та накопичувальною пенсійними системами. Так, у першому випадку ті, хто працює, платять тим, хто не працює. Як зазначив політик, чим більше тих, хто працює, тим вищою може бути пенсія.

"Держава має збільшувати робочі місця і більш високоефективно їх оплачувати, мається на увазі – бізнес, використовуючи при цьому податкову систему тощо, для того, щоб солідарна система була ефективною. В Україні сьогодні ситуація така, коли кількість працюючих, які платять відповідні податки для солідарної системи, значно менша, аніж пенсіонерів. Їх приблизно 15 мільйонів, а працюючих приблизно на цей момент, які платять пенсію, 12 мільйонів. І, таким чином, складається ситуація, за якої платити ці пенсії стає щораз складніше, тому дефіцит Пенсійного фонду на сьогодні просто неймовірний", – сказав Степан Гавриш.

Новини за темою: В Україні спростили процедуру отримання пенсій через "Укрпошту"

На його думку, говорити тільки про накопичувальні пенсії – це лише спроба втекти від проблеми, адже слід говорити про медичне страхування, про інші речі, які пов’язані з розширенням участі громадян в економіці держави як інвесторів, у тому числі як пасивних інвесторів.

"Якщо не буде робочих місць, то і солідарна, і накопичувальна система не має жодного значення, тому що громадяни України, більш-менш активні, будуть шукати свого робочого місця за кордоном. Отже, у цих умовах потрібно говорити про те, що це не може бути окрема дискусія, відірвана від цього величезного фінансово-економічного тіла України. Це має бути дискусія єдина – як буде працювати накопичувальна система, хто буде забезпечувати на рівні державної накопичувальної системи, назвемо це так, гарантії, що ці гроші, які будуть відкладені громадянами, не будуть знецінені інфляцією, девальвацією тощо; чи буде створена приватна накопичувальна система під контролем з боку держави, відповідних страхових компаній", – зазначив Степан Гавриш.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України буде пропонувати Верховній Раді впровадження професійної накопичувальної системи. Відповідний закон було схвалено 18 листопада на засіданні уряду. Згідно із ним, професійну накопичувальну систему пропонується запровадити для осіб, молодшим за 35 років, які працюють в особливо важких та небезпечних умовах.

Також повідомляли, що з 2021 року людям, які досягли 60 років і не мають трудового стажу, перестануть виплачувати соціальну пенсію. Відповідну постанову розміщено на сайті Кабміну.

Loading...