В Україні імітують кроки, які робляться у світі, – фінансовий аналітик про підтримку бізнесу під час карантину

Апостроф

Олексій Кущ наголосив, що інструменти підтримки мають бути пропорційні до параметрів економіки

В Україні відбувається імітація тих кроків на підтримку бізнесу під час карантину, які роблять у світі.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

"У нас відбувається імітація всіх кроків, які робляться у світі. У нас або взагалі не робляться, або імітують. Наприклад, візьмемо так звані податкові канікули. У нас під час першого системного локдауну ФОПам дозволили не платити один місяць єдиний соціальний внесок. Це приблизно податкова пільга в розмірі 1200 грн на одного підприємця на місяць. Але тисяча гривень – це насправді мізерний економічний стимул, який, як кажуть, взагалі ні про що", – заявив Олексій Кущ.

Новини за темою: У Вінниці "карантин вихідного дня" хочуть перенести на понеділок і вівторок, аби підтримати бізнес

Фінансовий аналітик зауважив, що у США представникам бізнесу виплачують по кілька тисяч доларів. В Україні, каже Олексій Кущ, виплачувати такі суми нереально, проте, до прикладу, можна підтримати підприємців сумами в 10 тис. грн.

"Можна надавати ті ж самі інструменти підтримки, але пропорційно до наших параметрів економіки. Але у нас це ніхто не робить", – зазначив експерт.

Новини за темою: Готуємося до всього: Шмигаль підтвердив можливість введення карантину на новорічні свята

Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що підприємцям, чий бізнес постраждав від посилення карантину в Україні, виплатять по 8 тисяч гривень. Такі виплати отримають і звільнені наймані працівники.

За розрахунками, таку допомогу зможуть отримати 1,2 млн українців. Обсяг програми складе майже 10 млрд гривень. Крім того, буде передбачена компенсація за збереження робочих місць.

Зі слів президента, податковий борг до 3,06 тис. грн анулюють для майже чотирьох мільйонів українців.

Очільник країни також зазначив, що передбачаються податкові канікули, а при посиленні обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб - підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Loading...