В Україні Facebook видалив фейкові акаунти, які займалися політагітацією

pixabay.com

На рекламу сторінок було витрачено майже 2 млн доларів

В Україні Facebook виявив і вилучив мережу фейкових акаунтів, в яких оприлюднюється неправдива інформація і маніпуляції даними. Про це на сайті Facebook повідомив керівник з безпеки компанії Натаніель Глейхер.

"Ми видалили 72 облікові записи Facebook, 35 сторінок і 13 облікових записів Instagram, які були причетні до скоординованої неприродної поведінки в Україні", - йдеться в повідомленні.

Фальшиві сторінки, на які загалом було підписано близько 770 тис. користувачів, були замасковані під незалежні акаунти і медіа. В них публікувалася неправдива інформація і маніпуляції даними. А на рекламу сторінок було витрачено майже 2 млн доларів.

Глейхер сказав, що мережа сторінок була особливо активною під час президентських і парламентських виборів 2019 року. Вже після виборів частина сторінок переформатувалися тепер там публікують політичні посади та меми на тему Криму, НАТО, економічної політики в Україні, внутрішньої політики, виборів, а також критикують або підтримують різних політичних діячів, зокрема Володимира Зеленського, Юлію Тимошенко та Петра Порошенка.

"Мережу виявили, коли проводили розслідування "неприродного поведінки" акаунтів з країни.

"Хоча люди, які стоять за цією діяльністю, намагалися приховати свою особистість і координацію, наше розслідування пов'язала цю діяльність з рекламним агентством Postmen в Україні", — підсумував глава політики кібербезпеки.

Facebook також видалив кілька мереж фальшивих акаунтів, в тому числі в Бразилії, Канаді, Еквадорі і США.

Новини за темою: Facebook видалив передвиборчу рекламу Трампа через нацистську символіку

Нагадаємо, з 1 березня Facebook видалив 2,5 мільйона постів, де йшлося про продаж масок, дезінфікуючих засобів та тестів.

Loading...