В Україні достатня кількість спеціалістів, аби сформувати нову систему Нацбанку, - ексміністр економіки

Віктор Суслов

Національний банк не обов’язково має очолити банкір з досвідом

В Україні, безумовно, є достатня кількість спеціалістів для того, аби сформувати нове правління Національного банку і призначити хорошого спеціаліста головою Нацбанку.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив ексміністр економіки України Віктор Суслов. 

"В Україні, безумовно, достатня кількість спеціалістів для того, аби сформувати правління Національного банку і призначити хорошого спеціаліста головою Нацбанку. Єдине, що необхідно відмовитися від стереотипу, виключно українського, до речі, що Національний банк має очолити банкір з досвідом. Насправді, Нацбанк – це установа макроекономічного регулювання. І очолити його має не комерційний банкір, а людина, яка добре розбирається в макроекономіці та макроекономічному регулюванні", – зауважив ексміністр.

Також Віктор Суслов заявив, що на його думку попередній склад правління Нацбанку має піти слідом за Яковом Смолієм у відставку, адже воно "загнало" країну в економічну кризу.

"Команда Гонтаревої підбиралася колишнім президентом Порошенком. Це та команда, яка точно не підтримує економічну політику нинішньої влади, президента та уряду. І в результаті зусиллями Національного банку країну загнали в тяжку бюджетну кризу. Тому це правління треба змінити", – підсумував колишній міністр.

Новини за темою: У "Слузі народу" назвали двох ймовірних кандидатів на посаду глави Нацбанку

Нагадаємо, 1 липня глава НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. За його словами, він зробив це, оскільки протягом тривалого часу на Національний банк здійснюється систематичний політичний тиск.

Наступного дня постанову під номером №3772 було внесено до Верховної Ради. Після чого комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики його підтримав.

А 3 липня під час засідання ВРУ Яків Смолій заявив, що його заява про відставку є протестом проти політичного тиску на НБУ. Того ж дня Рада звільнила його з посади голови Національного банку. Loading...