В Україні дефіцит Пенсійного фонду з початку року перевищив 18 млрд гривень

Пресслужба НБУ

Витрати відомства з січня по листопад склали 435,3 млрд грн

Дефіцит коштів Пенсійного фонду України у період із січня по листопад 2020 року досяг 18,4 млрд гривень. Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті ПФУ.

Загалом доходи відомства у зазначений період склали 416,9 млрд гривень, у той час, як витрати їх перевищили й становили 435,3 млрд гривень.

Що стосується джерел доходу, то 165,9 млрд грн склали кошти державного бюджету на фінансування пенсійних програм, а ще 251 млрд – власні кошти. Зокрема, вони були отримані з державного бюджету за деякі категорії застрахованих осіб і покриття недоотриманої суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску.

Нагадаємо, в Україні з 1 грудня 2020 року у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму зросли пенсії та деякі соціальні виплати. При цьому перерахунок пенсій здійснюється автоматично, а розмір виплат визначатиметься індивідуально.

Новини за темою: Міністерка соцполітики розповіла, кому з пенсіонерів додадуть по 400-500 гривень

Раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд України направив на виплату пенсій у листопаді 39,6 млрд гривень, що на 0,3 млрд гривень більше, ніж у жовтні. Тоді в ПФУ підкреслили, що виплату пенсій буде проведено у визначену кожному пенсіонеру дату виплати в установленому порядку.

Loading...