В Україні – криза державного управління в енергетиці, – Кучеренко

Народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко Скріншот відео

А не просто тарифна криза, каже нардеп

В Україні відбувається криза державного управління в енергетиці: держава повністю втратила контроль за тарифами, а жодного ринку немає.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Батьківщина") Олексій Кучеренко.

Парламентар, коментуючи ситуацію в Україні з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги та акції протесту, на які почали виходити українці у різних регіонах, зазначив, що це свідчить про те, що в Україні відбувається системна криза.

Новини за темою: Протести проти тарифів на газ: Під Івано-Франківськом люди перекрили державну трасу

"І це не просто тарифна криза, це один з елементів. Держава повністю втратила контроль за тарифами, а ніякого ринку ніде не відбулося. У нас немає ні ринку газу, ні повноцінного ринку електроенергії, ні ринку тепла, ні води, ні каналізації, ні вивезення сміття, навіть ринку управління житлом немає до цього часу. І сьогодні цей вакуум заповнюється, зрозуміло, що суб'єкти ринкові намагаються щось там заробити. І в тому числі відразу хочу сказати: я сьогодні не скажу, що сьогодні приватні компанії енергетичні ведуть себе гірше, ніж державні. І в першу чергу вважаю, що головним монополістом, який спричинив на ринку так званому газу всю цю ситуацію, саме НАК "Нафтогаз України", який, до речі, він теоретично національний і державний, але завдяки реформі так званій корпоративного управління, він не підпорядковується уряду. Він судиться з урядом, він домовляється, торгується. До речі, 6,99 грн – це предмет торгів між урядом і "Нафтогазом", – зазначив Олексій Кучеренко.

Новини за темою: Тарифна криза: Як влада планує вирішити питання високих цін на комунальні послуги

Парламентар зазначив, що це – перша криза, друга – це криза державного управління в енергетиці, а третя – це криза державного регулювання.

Нагадаємо, напередодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів на час карантину введе державне регулювання ціни на газ для побутових споживачів.

Читайте також: "Обіцяна владою ціна 6,99 грн/куб м за газ не врятує українців від підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, – експерти".

Loading...