live

Уряд готовий іти на будь-які поступки МВФ заради кредиту, – Віктор Суслов

Віктор Суслов

з відкритих джерел

Колишній міністр назвав найбільшу проблему, яка постала перед чинним Кабміном

Уряд України сподівається на кредит від Міжнародного валютного фонду, тому готовий іти на будь-які поступки – і стосовно відкриття ринку землі, і ухвалення закону про банківську діяльність.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Віктор Суслов зауважив, що цього року прогнозується падіння ВВП до 5%, а це означає, що збільшиться дефіцит українського бюджету, отже, потрібно шукати додаткові джерела фінансування для покриття дефіциту. Це і є однією з найскладніших проблем для уряду, наголосив колишній міністр.

Експерт пояснив, де можна знайти такі додаткові надходження. З його слів, сьогодні уряд сподівається на кредит від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Новини за темою: Хоч повітря продавайте: МВФ не дає рекомендацій, а схвалює план дій української влади, – Швайка

"Для цього уряд йде на будь-які поступки МВФ і в частині відкриття ринку землі – закон, який вже ухвалений, і от очікується, що на наступному засіданні Верховної Ради, 10-го числа, ймовірно, відбудеться остаточне ухвалення закону щодо банків, який виключить повернення колишнім власникам націоналізовані банки. І в підсумку йдеться про те, що Україна зможе в цьому році отримати до 8 мільярдів доларів від МВФ. І, звичайно, інші джерела так само будуть мобілізовуватись. Навряд чи прийдуть зовнішні інвестори, спекулятивний капітал буде йти з України, але на міждержавному рівні Україна теж може щось отримати. За останніми даними, президент України Зеленський вів переговори з Помпео, держсекретарем США, просив США про виділення додаткових гарантій. Під гарантії США цінні папери України можуть бути продані", - зазначив Віктор Суслов.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий "антиколомойський" законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Як повідомляли, народні депутати подали до так званого "антиколомойського" законопроєкту понад 16 тисяч поправок, що стало абсолютним рекордом українського парламенту.

Loading...