live

"Укрнафта" заявила про можливу зупинку виробництва через пандемію коронавірусу

Укрнафта. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Компанія пропонує уряду запровадити "податкові канікули" до кінця цього року для збереження виробництва

Виробнича діяльність "Укрнафти" стає збитковою і компанії загрожує фінансовий колапс, і зупинка виробництва.

Про це повідомив голова правління ПАТ "Укрнафта" Олег Гез у листі до уряду та президента Зеленського.

Як виявилося, найбільше компанія страждає від падіння попиту на нафтопродукти через пандемію коронавірусу та рекордно низьких цін на нафту в світі.

За словами голови "Укрнафти", через обмеження на пересування внаслідок карантинних заходів компанія очікує скорочення споживання нафтопродуктів на рівні 15-20%.

Крім цього, як йдеться у листі, ситуація загострюється і через те, що ще до падіння цін "Укрнафта" накопичила близько 420 тис. тонн нафти та конденсату, які компанія не змогла реалізувати на державних аукціонах у зв'язку з тим, що встановлювані державою стартові ціни не відповідали ринковому рівню і покупці відмовлялись купувати сировину.

Однак, зазначається, що з цього обсягу непроданої сировини нараховані і вже сплачені рентні платежі за чинними на момент сплати цінами, які були значно вищими за поточні, а це, у свою чергу, призведе до прямих фінансових втрат.

Новини за темою: Скорочувати не можна збільшувати: Як держава повинна розподіляти бюджетні гроші під час кризи

В "Укрнафті" вважають, що врятувати ситуацію може запровадження для нафтогазовидобувних компаній "податкових канікул" для сплати рентних платежів строком до кінця 2020 року або внесення змін до Податкового кодексу, які тимчасово знизили б ставки рентної плати для нафти та конденсату з теперішніх 31% до 6%.

"Укрнафта" протягом останніх чотирьох років неодноразово звертала увагу уряду на цю проблематику та на ризики, що виникають як наслідок. Своєчасні рішення дозволили б уникнути затовареності та недоотримання доходу від нереалізованого обсягу нафти", - говориться у листі.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що "Укрнафта" через суд вимагає стягнути з "Укртрансгазу" 100 млн гривень.

Новини за темою: Уряд узгодив із МВФ та ухвалив фінальну версію "антиколомойського" законопроєкту, - ЗМІ

Також голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявляв, що переговори з Коломойським про поділ "Укрнафти" не ведуться.

Loading...