live

Україні потрібно переглянути програму співпраці з МВФ, – Володимир Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

"Бо ми лише накручуємо борг"

Україна має переглянути програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, щоб надалі не заглиблюватися у боргову яму.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт нагадав, що Міжнародний валютний фонд – це кредитна установа, якій вигідно давати кошти у борг під гарантії держави. Натомість іншої мети – благополуччя в Україні, відсутність криміналу тощо – МВФ не має, а лише бореться за гроші, які наша країна має повернути, переконаний Володимир Кацман.

Експерт зауважив, що той кредит, який зараз просить Україна, потрібен для погашення боргів, тож кошти із нового траншу навіть не потраплять до нашої країни, а лише просто перейдуть із одного рахунку на інший.

"Нам потрібна програма перегляду наших відносин (з МВФ. – Ред.), ми не можемо влазити в цю боргову яму. Ми постійно накручуємо цей борг, а він тільки збільшується", – зазначив Володимир Кацман.

Новини за темою: Меседжі позитивні: Шмигаль розповів про перемовини з МВФ

Експерт зазначив, що не бачить нічого страшного у технічному дефолті.

"Технічний дефолт – це привід для того, щоб МВФ всерйоз задумався, що потрібно переглянути відносини з Україною. У МВФ зараз буде ціла черга тих, хто не буде платити, і серед них Україна – не найбільший утримувач цього боргу", – зазначив він.

Володимир Кацман додав, що Україна не повинна залежати від зовнішніх кредиторів, а повинна опиратися на внутрішнього інвестора, мати власну економічну політику.

Новини за темою: У МВФ заявили про продовження співпраці з Україною, незважаючи на зміну уряду

Як повідомляли, 24 березня заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів заявила, що Україна очікує на фінальне рішення про виділення коштів від Міжнародного валютного фонду протягом двох тижнів.

Раніше повідомляли, що президент України Володимир Зеленський попросив МВФ збільшити розмір допомоги через коронавірус.

Нагадаємо, в Україні запровадили режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин до 24 квітня. Таке рішення ухвалили під час засідання Кабінету міністрів України 25 березня.