Україна запустить ринок торгівлі квот парниковими газами з наступного року

Забруднення повітря викидами з ТЕС. Фото: EPA/OLIVER BERG

Запуск ринку - це не лише виконання Угоди про асоціацію з ЄС, але й вимога часу

Уряд ухвалив низку рішень, які спрямовані на покращення механізмів моніторингу та оцінки впливу на довкілля, зокрема, щодо запуску національного ринку торгівлі квот парниковими газами з 2021 року. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає "Економічна правда".

Шмигаль заявив, що запуск ринку - це не лише виконання Угоди про асоціацію з ЄС, але й вимога часу. 

"Якщо Україна своєчасно не запровадить систему обліку щодо викиду газів, то може постраждати бізнес, який сплачуватиме додаткові податки для експорту своєї продукції", - пояснює очільник уряду.

Для захисту довкілля Кабмін підтримав також наступні рішення:

  • Затверджено європейську норму -  Порядок прийняття рішення про здійснення транскордонної оцінки впливу на довкілля.
  • Утворено міжвідомчу комісію з питань зміни клімату та збереження озонового шару. Очікується, що це збільшить можливості органів державної влади у формуванні політики з протидії змінам клімату.
  • Схвалено два законопроєкти, якими уряд пропонує приєднатися до Протоколу про сталий розвиток сільського господарства та сільської місцевості до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Новини за темою: Британія позбудеться викидів парникових газів до 2050 року

Раніше повідомлялося, що одна зі структур ООН – Всесвітня метеорологічна організація – повідомила, що концентрації вуглекислого газу та інших парникових газів у атмосфері за минулий рік досягли "нового рекордного рівня". Відповідно до опублікованої перед самітом зі зміни клімату в Мадриді наступного тижня доповіді за 25 листопада, концентрація вуглекислого газу на 47% перевищує рівень доіндустріальної епохи.

Loading...