Україна загнана у боргову яму: Нові позики підуть на погашення старих кредитів, – Суслов

Віктор Суслов

з відкритих джерел

"Ми витратимо гроші на погашення попередніх зобов'язань"

Більшу частину кредиту від Міжнародного валютного фонду, якщо Україна його отримає, скерують на погашення старих кредитів. Очікувати серйозного розвитку будь-яких нових реформ складно.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 рр. Віктор Суслов.

"Україна загнана глибоко в боргову яму, і для того, щоб розрахуватися з боргами, вона змушена робити нові позики. І, власне, більша частина кредиту МВФ, якщо він буде отриманий, як планується, піде на погашення старих кредитів – як МВФ, так і інших кредиторів", – заявив Віктор Суслов.

Колишній міністр додав, що перехід до програми кредитування stand-by відбувся не за ініціативи України, адже наша держава була зацікавлена у довгостроковій програмі на 3 роки. Проте, наголосив експерт, МВФ в односторонньому порядку вирішив відмовитися від тієї програми, мотивуючи це тим, що ситуація в Україні не визначена.

Новини за темою: Україна не зможе проводити переговорів з МВФ без ухвалення "антиколомойського" закону, - Мінфін

"І МВФ сказав, що він буде розглядати можливість дати кредит stand-by, який служить тільки для вирівнювання платіжного балансу. Тобто кошти за цим кредитом повністю будуть зараховані до складу золотовалютних резервів, будуть використовуватися для підтримки курсу, що важливо для наших іноземних кредиторів, які вклалися в ОДВП українські, і тепер йдуть з цих ОВДП. Вони хочуть піти без великих втрат. Ось сума кредиту, який може бути отриманий, 5 млрд дол. максимум, а може бути і менше. Але цей максимум в 5 млрд дол. як раз відповідає тій сумі, яку в найближчі місяці збираються вивести іноземні спекулянти, які вклали гроші в державні цінні папери України. Це теж приблизно 5 млрд дол. Ось ми витратимо ці гроші на погашення попередніх зобов'язань. Очікувати будь-якого серйозного розвитку будь-яких нових реформ складно", – заявив Віктор Суслов.

Новини за темою: МВФ призначив главою місії в Україні Голлар замість ван Родена

Як повідомляли, Міжнародний валютний фонд відмовився від підписання трирічної програми з Україною, замість цього сторони зосередяться на 18-місячній програмі.

У Мінфіні запевнили, що обсяг фінансової підтримки України з боку Міжнародного валютного фонду не зміниться.

Loading...