Україна виконає умови ЄС для отримання 600 млн євро кредиту, – Зеленський

Президент України сподівається на отримання першого траншу найближчим часом

Фото з відкритих джерел

Уряд України розпочав роботу над виконанням умов меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, щоб отримати другий транш макрофінансової допомоги. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, передає пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Зеленський вважає важливим рішення Євросоюзу про надання Україні макрофінансової допомоги в обсязі 1,2 млрд євро для підтримки макроекономічної стабільності та процесу реформ. Крім того, президент заявив, що сподівається на виділення першого траншу кредиту обсягом 600 млн євро найближчим часом і без додаткових умов.

Нагадаємо, 23 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та очільник НБУ Кирило Шевченко підписали Меморандум та Кредитну угоду з Єврокомісією на 1,2 млрд євро під час робочого візиту до Брюсселя.

Новини за темою: Зеленський заявив про готовність України до співпраці з виробництва вакцини від COVID-19

Згодом Верховна Рада ратифікувала меморандум та угоду для отримання грошей. У пояснювальній записці вказано, що відсоткова ставка запозичення на строк до 15 років прогнозується як прийнятна (до 2 % річних), однак конкретний її розмір стане відомим пізніше. 

Loading...