Україна вперше здійснила транзит газу між країнами ЄС

фото - з відкритих джерел

Транспортування газу відбувається по маршруту Угорщина - Словаччина через територію України

У понеділок, 16 березня "Оператор ГТС України" здійснив транзит перших обсягів газу між двома країнами Європейського Союзу. Про це повідомили на сайті оператора.

Як зазначається, німецький енергетичний трейдер замовив транспортування природного газу через територію України по маршруту Угорщина (Берегдароц) – Словаччина (Будінце). Зокрема, облік газу по цій операції здійснюється в енергетичних одиницях, як і по транзитній угоді з Газпромом.

Оператор ГТС України

"Після підписання нової транзитної транспортної угоди з Газпромом та нових міжоператорських угод з операторами ГТС суміжних європейських країн, Оператор ГТС України активно впроваджує нові транспортні послуги для українських та закордонних замовників", - йдеться у повідомленні.

Таким чином нова послуга транзиту на короткі відстані "short-haul" дозволяє замовникам транспортних послуг передавати газ між європейським країнами (Польща, Словаччина, Угорщина та у майбутньому Румунія) через територію України.

Новини за темою: В "Оператор ГТС України" назвали країни, які б могли зацікавити українські сховища газу

"Початок надання цієї послуги дозволить активізувати торгівлю газом між країнами східної Європи та дасть можливість додатково завантажити потужності української ГТС, які після будівництва Північного Потоку-1 вже не використовуються у повному обсязі", - додали у пресцентрі оператора ГТС.

Нагадаємо, з 1 березня ТОВ "Оператор ГТС України" та словацький оператор ГТС Eustream a.s. запустили віртуальний реверс газу. Зазначається, реверс буде здійснюватися через точку з'єднання "Вельке Капушани - Ужгород".

Loading...