Україна посіла останнє місце в Європі у рейтингу економічних свобод

У світовому рейтингу Україна опинилася на 131 сходинці

Мапа економічних свобод у Європі Fraser Institute

Україна піднялася на чотири позиції у світовому рейтингу економічної свободи, проте залишається єдиною несвободною країною в Європі. Про це свідчать дані досліджень Fraser Institute.

Зазначається, що за показниками розміру урядового контролю, надійності валюти та свободи міжнародної торгівлі Україна піднялася зі 138-го на 131 місце. Найвищим рівень економічної свободи України був у 2011-2012 роках, проте країна жодного разу не покинула групу найбільш економічно несвободних  країн. Сусідами за рейтингом України є Пакистан (129), Туніс (130) та Таджикистан (132).

Водночас найкращі показники мають Гонконг та Сингапур, а на останньому місці опинилась Венесуела.

Відомо, що рейтинг базується на даних 2018 року і вимірює економічну свободу (рівень особистого вибору, можливість виходу на ринки, захист приватної власності, верховенство права, тощо), аналізуючи політичні рішення та інституції 162 країн та територій.

Новини за темою: Україна піднялась на 26 місце у світовому антирейтингу за кількістю хворих на COVID-19

Нагадаємо, нещодавно Україна вийшла на 7 місце в Європі за кількістю випадків COVID-19. Серед загальної кількості виявлених випадків лідерами є Росія, Іспанія та Велика Британія. Україна, займає 29 місце за кількістю зафіксованих хворих.Loading...