Україна почала експорт електроенергії до Молдови

Ціна електроенергії для Молдови склала 1017 грн за МВт·г

Фото з відкритих джерел

ДП "Енергоатом" вперше здійснило експорт виробленої українськими АЕС електричної енергії до Молдови. Про це повідомила пресслужба компанії.

Зазначається, що в Молодову протягом жовтня заплановано експортувати 14,9 тис. МВт·г електричної енергії. "Молдова стала для підприємства новим та перспективним напрямком експортних поставок електричної енергії. Цей перший крок буде слугувати налагодженню довгострокового співробітництва, що сприятиме надійному енергозабезпеченню суміжних з Україною країн у південно-західному напрямку", – написали в пресслужбі.

Як повідомляють в "Енергоатомі", наприкінці вересня компанія продала електроенергію за ціною 1017 грн/МВт·г (без ПДВ), період відпуску/відбору якої – 1-31 жовтня 2020 року. Ця електроенергія призначена для подальшого продажу та/або постачання за межі України. Водночас покупець повинен самостійно забезпечити доступ до міждержавних перетинів.

При цьому держпідприємство опрацьовує можливості експорту власної продукції до країн північної Європи та Прибалтики.

Новини за темою: Україна не відновлюватиме імпорт електроенергії з Росії, – Міненерго

Нагадаємо, нещодавно Міністерство енергетики та вугільної промисловості України спростувало інформацію про нібито підвищення тарифів на електроенергію у жовтні. Там заявили, що ціна для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною.

Loading...