Україна не отримає транш МВФ і на початку 2021 року, – Милованов

Міністр економіки України Тимофій Милованов YES2019/Володимир Чеппель

Сьогоднішня співпраця між Україною та МВФ подібна до стосунків хлопця з дівчиною, які посварилися, але ходять на каву

Швидше за все, Україна не отримає транш МВФ і на початку 2021-го року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив президент Київської школи економіки, ексміністр економіки України Тимофій Милованов.

Тимофій Милованов зауважив, що МВФ ніколи не скаже, що не дасть грошей, або що припиняє співпрацю з країною без вагомих причин. Для цього, продовжив ексміністр, має статися щось екстраординарне: або захоплення влади, або перетворення країни з демократичної в авторитарну.  

"Тобто ми маємо перетворитися на Північну Корею для того, щоб вони публічно це сказали", – зазначив Милованов.

Разом з тим, додав він,  сьогоднішня співпраця між Україною та Міжнародним валютним фондом подібна до стосунків хлопця з дівчиною, які посварилися, але ходять на каву і приятелюють.

"Але це не означає, що у нас все добре. Ми можемо розмовляти скільки завгодно, але краще від цього не буде. І це досить часто відбувається в Україні. МВФ завжди буде продовжувати якісь розмови. Ми пам'ятаємо, що між розмовами, коли президент прийшов до влади у 2019-му році, розпустив парламент, і це теж поставило програму МВФ під питання. І пройшло десь 18 місяців поки запустили перший транш. Так само було у Петра Порошенка, коли були питання по Антикорупційному суду, по декларуванню, там теж було між траншами 18 місяців. Тому тут нічого не буде такого незвичайного, якщо ми не отримаємо транш, з точки зору того, як у нас будуються стосунки з МВФ", – заявив експерт й додав, що, на його переконання, Україна цього року не отримає черговий кредит.

Новини за темою: Україна не може до кінця року виконати одну з вимог МВФ

"Моя особиста думка – що ми і на початку року не отримаємо цього траншу", – акцентував Тимофій Милованов.

Нагадаємо, заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб заявив, що Україна втратила можливість отримати від МВФ два транші за програмою stand-by до кінця цього року, тому треба намагатися отримати один, розуміючи, що він буде прив'язаний до ухвалення держбюджету.

Раніше аналітики інвестбанку Morgan Stanley заявили, що отримання Україною траншу в розмірі 0,7 млрд від Міжнародного валютного фонду до кінця 2020 року малоймовірно через кількість поточних невирішених питань за програмою України з Фондом. 

Loading...