Україна може припинити експорт пшениці, якщо вичерпає свої ліміти

Відповідно до меморандуму, підписаного з трейдерами, в України залишилося ще два мільйони тонн

Фото з відкритих джерел

Заступник міністра економіки Тарас Висоцький заявив, що Україна готова заборонити експорт пшениці, якщо продажі перевищуватимуть ліміти, домовлені з трейдерами. Про це він розповів в інтерв'ю Reuters

Як зазначається, в 2019/20 маркетинговому році Україна вже експортувала 18 млн тонн пшениці, залишивши додаткові 2 мільйони тонн для експорту протягом решти цього сезону, який триватиме до 30 червня.

"Якщо темп експорту виявиться таким, що ми експортуємо 2 мільйони тонн у квітні, тож, як ми домовились (з торговцями) та попередили - нам доведеться виконати пункт меморандуму про припинення експорту", - сказав Висоцький.

Водночас він уточнив, що темп виглядає так, що перевищення цих 2 млн тонн не буде. Однак Висоцький уточнив, що експорт пшениці в 2020/21 році може різко впасти з приблизно 20 млн до 12-15 млн тонн через скорочення посівних площ, спричинених поганою погодою. 

Нагадаємо, напередодні торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна може збільшити кількість експортних поставок аграрної продукції, і можливостей у держави для цього наразі достатньо. 

Loading...