Україна абсолютно не використовує своє географічне розташування, а могла б заробляти величезні кошти, – експерт

Тетяна Проторченко Скріншот відео

Якщо Україна буде кланятися всім і кожному за подачки, вона втратить суб'єктність і розвалиться на частини

Україна – держава, яка абсолютно не використовує своє географічне розташування. Хоча ми можемо просто шляхом відкриття й опускання шлагбауму заробляти на транзиті величезні кошти.  

Про це в ефірі програми "Міжнародна панорама" на телеканалі ZIK заявила експертка з питань державного управління, громадська діячка Тетяна Проторченко.

"Ми — держава, яка абсолютно не використовує своє географічне розташування. Хоча ми можемо просто за рахунок відкриття і опускання шлагбауму заробляти на транзиті величезні кошти. Окрім того, ми можемо утворити тут різні економічні зони, які дадуть можливість залучити сюди капітал, в той же час, відстоюючи свої національні економічні інтереси", – сказала Тетяна Проторченко.

Разом з тим, додала експертка, Україна сьогодні може використовувати й інструмент економічного шантажу для економічного зростання, а не за "льодяник" продавати свої національні інтереси.  

"Я взагалі прихильниця економічного шантажу як інструменту співпраці з іншими державами. Ми знаходимося в такій ситуації, що економічний шантаж може бути зараз використаний абсолютно зі всіма. Не хоче купувати Європа зараз нашу інтеграцію, вибачте, будь ласка, ми будемо продавати туди, де нам вигідно продати. Вам це не вигідно, шановні партнери, але вигідно нам. Ваші  громадяни не живуть на 1714 гривень мінімальної пенсії, ваші діти мають освіту і ви забезпечені медично. Нам же треба захищати своїх громадян, а відповідно, економічний шантаж як основа економічної політики в Україні в період стадії війни і занепаду", – акцентувала гостя програми.

Новини за темою: Нацбанк пояснив, чому економіка України впала на понад 11% у II кварталі 2020 року

Якщо ж Україна буде "кланятися" всім і кожному виключно за якісь "подачки", то, переконана Тетяна Проторченко,  вона втратить суб'єктність і розвалиться на частини. 

"Тому що без грошей, без економіки держави не існує. І нас із задоволенням розділять декілька країн світу, і ми вже перестанемо бути державою. Тому – економіка понад усе, україноцентризм і політика економічного шантажу", – прокоментувала експертка з питань державного управління.

Нагадаємо, народний депутат України від "Опозиційної платформи – За життя" Володимир Кальцев заявив, що чинна влада на чолі із Володимиром Зеленським не уявляє і не знає, що таке державна політика щодо розвитку промисловості. За словами нардепа, це катастрофа для України.

 Loading...