У жовтні кількість боржників за газ зросла до 60%: В АПЕ побоюються колапсу комунальної системи

Фото з відкритих джерел

Причиною цього в АПЕ вважають заборону на відключення боржників від газу

В Україні за жовтень кількість домогосподарств, які мають борги за спожитий газ, зросла до 60 відсотків у порівнянні з попередніми періодами. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на першого заступника голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ) Євгена Нацвін-Степанова.

Так, протягом літа та на початку осені користувачі менше споживали газ. У зв'язку з цим частина людей змогла поступово погасити борги за попередній опалювальний сезон. Також вересень відзначився низьким споживанням, тому ситуація з боргами була більш оптимістична. Однак, за підсумками жовтня, ситуація з оплатою ресурсу почала стрімко погіршуватися. 

Причиною цього представник АПЕ назвав зниження рівня розрахунків у зв'язку із забороною на відключення боржників і на нарахування їм пені та штрафів унаслідок карантину.

Новини за темою: Підвищення цін на газ: Чому зростає вартість енергоресурсу

За даними Асоціації, частка газових боргів є найзначнішою в структурі заборгованості населення за ЖКП. Зокрема, борг населення за спожитий природний газ і послугу з його доставки на початок жовтня 2020 року перевищив 21,1 млрд грн із загального боргу населення за житлово-комунальні послуги обсягом 54,3 млрд грн.

Найбільш критична ситуація із заборгованістю наразі у Донецькій, Одеській, Харківській і Дніпропетровській областях. Борги жителів кожного з цих регіонів перевищують 2 млрд грн. Однак, найменше боржників наразі у Рівненській, Кіровоградській і Черкаській областях.

Новини за темою: Старт опалювального сезону в 24 населених пунктах України під загрозою через борги ТКЕ, - "Нафтогаз"

У зв'язку з цим в АПЕ висловили побоювання стосовно того, що у разі непогашення українцями боргів за газ і ЖКП країну в розпал опалювального періоду може спіткати колапс комунальної системи.

Нагадаємо, станом на 12 листопада через великі борги опалювальний сезон було заблоковано для жителів 11 населених пунктів у Дніпропетровській, Житомирській, Луганській, Одеській та Харківській областях.

Loading...