Рада розблокувала отримання €100 мільйонів кредиту від Польщі

Гроші планують використати на облаштування кордону та низку інших проєктів
Верховна Рада на засіданні 1 грудня ухвалила законопроєкт №3039а "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з окремих операцій на період реалізації Договору між урядом України та урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги та інших питань державного боргу". Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту.
Згідно з повідомленням, вказаний документ підтримали у другому читанні та в цілому 304 народних депутати за необхідного мінімуму у 226 голосів.
Як зазначається, цей закон доповнює Податковий кодекс новим пунктом, згідно з яким тимчасово, на період реалізації Договору між урядом України та урядом Польщі про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги, за нульовою ставкою податку на додану вартість оподатковуються операції з постачання товарів/послуг на митну територію України, які здійснюються безпосередньо виконавцями, зареєстрованими в Республіці Польща, та їх представництвами, зареєстрованими на митній території України, відповідно до контрактів, укладених на виконання Договору із замовниками проєктів з розбудови та облаштування підрозділів охорони державного кордону, міжнародних автомобільних пунктів пропуску, проєктів з будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг західного регіону.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла законопроєкт про фіскалізацію, тепер обов'язкове введення касових апаратів для ФОПів відтерміновано до 1 січня 2022 року.