У "Слузі народу" заявили, що питання, пов'язані з видобутком бурштину, слід передати місцевій владі

Євген Шевченко Фото з відкритих джерел

Влада на місцях має розподіляти ліцензії, каже нардеп

Усі питання, які пов'язані з видобутком бурштину, потрібно передати на рівень місцевої влади.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Євгеній Шевченко.

"Я думаю, тут потрібно підійти дуже просто, і питання, пов'язані з видобутком корисних копалин, таких як бурштин, віддати на рівень місцевої влади, щоб місцева влада розподіляла ці ліцензії, кому добувати, скільки будуть платити тощо. Тому що такий же процес дикого видобутку золота був в інших країнах... І поки це питання не пішло на рівень місцевої влади, не стало їхньою політикою, тільки після цього почалися порядки та цивілізований видобуток корисних копалин. Це не нафта, це не газ, це не є суперстратегічною сировиною для України, тому я вважаю, що те, хто повинен видобувати, повинна вирішувати місцева влада, на території якої є ці поклади", – заявив Євгеній Шевченко.

Новини за темою: На Житомирщині державі повернули незаконно видобутий бурштин на понад 12,5 млн гривень, - СБУ

Як повідомляли, у березні президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №2241 "Про внесення зміни до статті 252 Податкового кодексу України щодо впорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину".

Нагадаємо, 29 грудня минулого року в Україні набув чинності закон про легалізацію видобутку бурштину.

Loading...