У "Слузі народу" розповіли про проєкт постанови для системного вирішення "тарифного" питання

Народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура Фото з відкритих джерел

Олександр Качура назвав, у який спосіб в Україні хочуть зупинити зростання тарифів на "комуналку"

В Україні пропонують зафіксувати тарифи на житлово-комунальні послуги та запровадити їх жорстке регулювання.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура, розповідаючи про роботу над проєктом постанови для розв'язання питання щодо тарифів.

Парламентар поінформував, що сьогодні скерував низку заяв до правоохоронних органів щодо керівництва НКРЕКП та голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, оскільки вважає, що у їхніх рішеннях є склад злочину.

Олександр Качура зауважив, що ті рішення щодо тарифів, які ухвалені станом на сьогодні, є тимчасовими, а для того, щоб системно вирішити "тарифне" питання, він виступив ініціатором підготовки проєкту постанови, який підтримали народні обранці з різних депутатських фракцій та груп.

"Ми пропонуємо зафіксувати і запровадити жорстке регулювання під час тієї ситуації, яка склалася в Україні, тарифів, повернути їх до того обсягу і до тієї вартості, які були до відкриття так званого ринку 1 числа. Якщо ми говоримо про електроенергію, то це – 0,9 грн, це повинен бути пільговий тариф, по-перше, на перші 100 кіловат… Нічні тарифи, якщо проаналізувати постанову, то вони залишаються насправді… І щодо газу, насправді, під час зустрічі з "Нафтогазом" я запитав, куди дівається газ, який виробляється у нас, в Україні? Я подивився на цифри, скільки споживають люди, і скільки ми видобуваємо. Виходить, що ми видобуваємо більше, ніж споживаємо, тобто середня зважена реальна цифра, яка може бути, це може бути і 5 грн за кубометр, це може бути 4 грн, 4,5 грн", – зазначив Олександр Качура.

Новини за темою: Тарифи на комунальні послуги: Як змінилася вартість за останні 10 років

Як повідомляли, нещодавно президент України Володимир Зеленський поставив уряду завдання терміново розв'язати питання з тарифами на газ для населення. Тоді в Міненергетики представили план із поступового зниження тарифів на газ.

У Кабінеті міністрів за дорученням президента напрацювали шляхи розв'язання питання зростання тарифів на газ для населення. В уряді мають два підходи, які дозволять суттєво знизити тарифи.

Додамо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які мають найвищі тарифи на розподіл газу.

Loading...